محل تبلیغات شما

در این مطلب با طرز تهیۀ دو نوع سیب زمینی سرخ کردۀ رستورانی آشنا می شوید.
سیب زمینی

سیب زمینی سرخ کردۀ رستورانی از آن دسته پیش غذاهایی است که هوش از سر همه می پراند. از سوی دیگر همۀ افراد بدون اغراق طرز تهیۀسیب زمینی سرخ کردهرا بلدند. اما تعداد کسانی که می توانند یک پرس سیب زمینی سرخ کردۀ ترد و پوک و خوش مزه به سبک رستورانی درست کنند، چندان زیاد نیست.

جعبه سیب زمینی سرخ کرده

مواد لازم:

  • سیب زمینی به تعداد دل خواه
  • نمک و فلفل به میزان لازم
  • آب به میزان لازم
  • روغن مایع به میزان لازم

طرز تهیه:

سیب زمینی

برای اینکه سیب زمینی ترد و پفکی درست کنید، اول باید سیب زمینی ها را بلانچ کنید. برای این کار سیب زمینی ها را به اندازۀ بزرگ خلال کنید. بهتر است قطر سیب زمینی ها کم نباشد و کمی ضخیم باشند. روشبلانچ کردنبه این ترتیب است که در یک قابلمه آب را جوش بیاورید و یک دقیقه سیب زمینی ها را در آب جوش بیندازید. سپس بلافاصله سیب زمینی ها را در آب سرد ریخته و آبکش کنید.

بعد از آبکش کردن سیب زمینی ها را با نمک و فلفل های مورد علاقه مزه دار کنید. سپس در سرخ کن یا تابه ای گود یا قابلمه با روغن داغ فراوان آن ها را سرخ کنید. سیب زمینی به این سبک بسیار ترد، خوش مزه، طلایی و البته مغز پخت می شود. سیب زمینی های سرخ شده را روی یک دستمال تمیز یا کاغذ روغنی بگذارید تا روغن اضافی گرفته شود. این مدل سیب زمینی سرخ کردۀ رستورانی با سس قارچ و پنیر و همچنین سس کچاب بسیار دل چسب و لذیذ می شود.

مواد لازم پیتزا - مواد اصلی پیتزا

چگونه با موفقیت یک رستوران افتتاح کنیم!

ساختن نرم افزارهای آلی فست فود در یک کشور

زمینی ,سرخ ,ها ,رستورانی ,یک ,لازم ,سیب زمینی ,زمینی سرخ ,ها را ,زمینی ها ,سرخ کردۀ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی